Sınıf Eğitimleri

Boutique English sınıflarında eğitim çok farklı!

“Okullarda ve klasik kurslarda defalarca ders aldım ama arkadaşım kısa bir süre yurt dışında bulundu ve benden daha iyi İngilizce konuşuyor.” “Bu durum neden böyle ?” Diye soran birçok kişinin bulunduğu bu güzel ülkede , bu güzel insanlara İngilizce eğitimi vermek üzere yola çıktık.

Bu yola çıkmadan önce bu sorunun cevabini bulmalıydık. Aslında cevap basitti; insanlara gramer dersleri verilerek İngilizce dilinin yapısı gayet güzel öğretiliyordu ancak şu durum atlanıyordu, sadece gramer öğrenerek o dil konuşulamıyordu. Araba kullanmayı öğrenmek isteyen birine arabaya hiç binmeden arabanın nasıl kullanıldığını öğretmeye çalışmak gibiydi uygulanan yöntemler.

Bir düşünelim anadilimizi nasıl öğrendik? Ebeveynlerimiz bize gramer anlatmadı ama kurduğumuz cümlelerdeki hataları anında gerçek zamanlı olarak düzeltti. Aynı direct method da olduğu gibi.

Bu siradisi kurum da , siradisi sinif eğitimlerini irdeleyelim :

Konuşma ağırlıklı eğitimler bazen yanlış anlaşılabiliyor, gramer anlatımını hiçe saydığımız zannediliyor. Ancak ayni klasik yöntemlerdeki gibi yeni bir konu islenirken eğitmenimiz o konunun gramer yapısını anlatır ancak akabinde onlarca alıştırma yazdırıp çizdirmez . Öğrencilere uzun uzadıya sorular yöneltir ve onlardan yine uzun uzadıya cevaplar bekler. Öğrenci cevaplarken duraksarsa yada hata yaparsa öğretmen cevabi ona hatırlatır.  Burada maksat öğrencinin durmadan konuşmasını sağlamaktır. Bu sürekli konuşma tekrarlandıkça öğrenci zamanla Türkçe düşünmeden refleksif olarak ingilizce düşünmeye ve konuşmaya baslar.